Hazır CV

Hazır CV örnekleri birçok zaman hayat kurtarır. İş yerlerine hızlı başvuru yapmak isteyenler için Hazır CV örnekleri hayati önemlidir. Bu nedenle sizleri düşünerek sitemizde bol bol Hazır CV örneklerine yer veriyoruz.

Hazır CV iş başvurusunda bulunacak olan adaylar için rehber niteliği taşımaktadır. Başlangıç seviyesinde hazır cv örneğini aşağıda bulabilir, dilediğiniz gibi Word dosyasına aktararak kullanabilirsiniz.

1)Kişisel Bilgiler

Ad-Soyad:

Cinsiyet:

Medeni Durum:

Uyruk:

Doğum Yeri ve Tarihi:

Askerlik Durumu:

Sürücü Belgesi:

2)İletişim Bilgileri

Adres:

Telefon:

Mail:

Web-Sitesi:

CV’ de sizden istenen her şeyi eksiksiz olarak doldurmalısınız. İş geçmişi, kariyer hedefleri ve elbette iş tecrübeleri mutlaka doldurulmalıdır. Sizi işe alacak kişiler CV’ de sizi tanımalı ve buna göre bir düşünce oluşturmalıdır. Doğru CV kesinlikle sizleri hayalinizdeki işin sahibi yapabilir.

3)Kariyer Hedefi

İlgili alan için yazılması gereklenler başvuruda bulunduğunuz şirket, fabrika, işletme için hedeflerinizdir. Ön yazı benzeri bir yazı yazarak şirkette hangi pozisyonu hedeflediğiniz, iş geleceğinizi yazabilirsiniz. Kariyer hedefini uzun tutmadan belirtin.

4)Eğitim Bilgileri

Son bitirdiğiniz okul en üst kısımda listelenecek şekilde öğrenim gördüğünüz okulları yazabilirsiniz.

5)İş Deneyimi

Son girdiğiniz işten ilk girdiğiniz işe doğru çalışma hayatınızı net bir şekilde sıralayın. Staj ve diğer aktif çalışmalarınızı da belirtmelisiniz (varsa) İşe giriş – çıkış tarihleri önemli hususdur. Dikkat edin lütfen.

6)Sertifikalar ve Kurslar

Katılım gösterdiğiniz eğitim, kurs ve sertifikaları yazabilirsiniz. MEB onaylı sertifikalar her zaman bir adım öndedir. Başvuru yaptığınız pozisyona ait sertifikanız varsa muhakkak yazın.

7)Bilgisayar Bilgisi

Her iş başvurusunda olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bilgisayar bilginizi özenle yazın çünkü günümüzde bilgisayar üzerinden işler yürütülmektedir. İş yükünü hafifletmektedir. Ms Office programları (word, excel vb) kullandığınızı, mesleki bilgisayar bilginizi yazarak CV daha çok dikkat çeker ve aranan CV arasına girer.

8)Yabancı Dil Bilgisi

Bilinen yabancı dilleri sıralayınız. Okulda öğrendiğiniz dil dahil olmak üzere yabancı dil belirtmek pozisyonunuzu iyileştirecektir. Cv için ingilizce dil veya Fransızca dil biliyor olmanız sizi diğer adayların önüne getirir.

9)İlgi Alanları

Sosyal hayatınızda yapmaktan zevk aldığınız, ilgi duyduğunuz alanları belirtin. Etkinlikler, aktiviteler bunlara  dahildir.

10)Referanslar

Farklı pozisyonlarda da olsa çalıştığınız şirketlerde, iş yerlerinde muhakkak size referans olacak birisi olmalıdır. İş ahlakı, çalışma arzusu, sorumluluk gibi konular hakkında bir önceki iş yeriniz aranabilir hakkınızda bilgi alınabilir bu sebeple referans göstereceğiniz bir kişi olmalı.

+++Hazır Cv Örneğini İndir