Satış Danışmanı CV Örnekleri

Satış danışması insanları ikna kabiliyeti yüksek olan insanların yapabileceği bir meslektir. Satın alma fikri insanların aklında olmasa bile o ürünü satabilen kişi işinde gerçekten iyidir. İkna etmek ve konuşarak insanları etkilemek üzerine kurulu bir meslektir. Satış Danışmanı CV Örnekleri de sitemizde yer alıyor.

Sizlerde bu örnekler üzerinde düzenleme yaparak kesinlikle kendinize ait bir CV modeli oluşturabilirsiniz. İkna edici bir CV ile dolu dolu bir işe başlama şansına sahip olursunuz. Satış Danışmanı CV Örnekleri renkli ya da klasik modeller ile kesinlikle işinize yarayacaktır. Bu nedenle sizlerde bu tarz CV doldurarak daha etkili başvurular yapabilirsiniz.

Adı üzerinde satış danışmanı şirket ve ya firmalardaki mevcut kazançların artış görmesini sağlayarak, büyümesi ve ayakta kalabilmesine imkan sunan kişilere verilen addır.

Satış Danışmanı Görevleri Nelerdir?

Satış danışmanlığı yapan kişilerin birden fazla sorumlu olduğu alanların olduğunu söylemek mümkündür.

  • Şirket bünyesinde satışı gerçekleşecek ürünlerin ya da hizmetlerin doğru bir şekilde planlanması, Müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanması, müşterilerin yerinde ziyaret edilmesi ile yapılacak yeniliklerin aktarılarak,
  • Mevcut şikayet ve önerilerin dinlenmesi, ürün satışının gerçekleşmesi adına diksiyon bakımından düzgün ve doğru sözlerin sarf edilmesini sağlamak,
  • Müşterilerden gelecek talepleri doğru şekilde anlayarak karşılığını yerine getirmek,
  • Satış gerçekleştirilmesi sonrasında ek hizmetin yerine getirilmesi,
  • Müşterilerin doğru bir ürünü satın almasına dikkat edilmesi,
  • Doğru karar alınabilmesi adına müşterilere destek sağlanması,
  • Siparişlerin alındıktan sonra müşteriye zamanında ulaştırılması,
  • İhtiyaçların belirlenmesi durumunda müşterilere karşı çeşitli anketler düzenlemek ve satışları titizlik içerisinde takip ederek herhangi bir olumsuzlukları üst yöneticiye bildirilmesi gibi birden fazla sorumluluğu bulunmaktadır.

Satış Danışmanı Nasıl Olunur?

Satış danışmalı olacak kişilerin kesinlikle gerekli eğitim veren fakültelerden pazarlama ve ya işletme bölümünden mezun olması gerekmektedir. Aynı zamanda düzenlenen özel eğitim programlarınca sertifika sahibi olmakta büyük avantaj sağlayacaktır.

Satış Danışmanı Nasıl CV Hazırlaması Gerekir?

İş veren tarafından hakkınızda olan gerekli bilgilere erişebilmesi için CV hazırlarken, aldığınız eğitimden, iş alanındaki deneyimlerinize kadar bilgileri net şekilde paylaşmalısınız. Yazının ilgi çekici şekilde hazırlamak ve zengin içerikler ile süslemek tamamen size kalmıştır. İş tecrübenizin yanı sıra bildiğiniz yabancı diller var ise bunları da belirterek iş veren gözünde daha avantajlı konuma gelirsiniz.

Her göz geçmişte olduğu gibi satış danışmanı CV örneği hazırlarken de mutlaka kişisel bilgiler, eğitim bilgileri ve ikamet adresiniz gibi başlıca bilgilerin yazılması gerekir. Öz geçmiş üzerinde bulunacak fotoğrafınızı özenle seçmelisiniz. İş verenler daima satış danışmanının diksiyonu düzgün olmasını istemektedir. Karşıdan çekilmiş net fotoğrafınızı ekleyerek kendinize avantaj sağlayın. Daha sonra çalıştığınız firmaları pozisyonlarına göre belirterek sıralayın. Mesela A firmasında 3 yıl çalıştım yazmak yerine, bu iş yerinde hangi alanlarda gerekli desteği verdiğinizi açıklayıcı bil dille belirtmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir