Boş CV

Hayatımızı devam ettirebilmek için çalışmaya ve çalışma gösterilebilmesi içinde bir işe ihtiyacımız vardır. Bu iş alanında kendimize uygun bir iş bulmamız için ise, iş verenler tarafından talep edilen CV hazırlanması gerekir. İlk görüşmeye gitmiş olduğunuzda ilgili iş veren ya da insan kaynakları sizden CV talep edecektir. Değerlendirmeleri ancak bu şekilde yapabilmektedir.

Curriculum Vitae kelimesinin kısaltılmasından meydana gelen CV, Türkçe karşılığı olarak da öz geçmiş şeklinde kullanılmaktadır. Kendinizi doğru şekilde iş verene tanıtmanız için, bilgiler, yetenekler ve referanslar gibi konuların yazılarak sunulduğu bir belgedir.

CV hazırlaması sırasında ne kadar dolgun olmasına dikkat edilir ise, iş veren tarafından bir o kadar olumlu şekilde dönüş sağlayacaktır. Ancak verilecek bilgilerde sizin eğitim düzeyleriniz ile ilgili olan sertifikalar ve başar belgelerinden bahsedilmelidir. Yoksa gereksiz boş bilgiler ile doldurulması size dezavantaj sağlamış olacaktır.

Boş CV doldurulurken hangi kriterlere dikkat edilmelidir?

Bir boş CV ele alınarak doldurulmaya başlandığı sırada kimlik bilgileri, eğitim bilgileri, hobiler, yabancı dil seviyeler, diploma ve sertifikalar ve referanslarınız gibi bölümlerden oluşmasına dikkat edilmelidir.
Hazırlık aşamasına geçilmiş olduğunda hangi iş başvurusuna göre doldurulacağını önemsemek gerekiyor. Çünkü kasiyerlik işine başvurulacak ise, şoförlük ile ilgili bilgilerin yazıldığı CV pek bir işe yaramayacaktır. Öz geçmişinizi hazırlarken çok titiz ve dikkatli şekilde davranmalısınız. Genel olarak olumlu yanıtlar verilmeye dikkat edilmeli ve kariyeriniz ile bağdaşmayacak konulardan bahsedilmemesi gerekir.

Boş CV doldurulurken mutlaka Times New Roman, Arial ve Calibri gibi yazı fontlarından birisi seçilmelidir. Yazıların puntoları ise 12 ile 14 arasında olmalıdır. Aynı zamanda CV’nize bir resim eklemeniz her zaman size avantaj sağlayacaktır. Sizlerde kendinize uygun boş CV örneğini nereden bulacağınız konusunda endişe ediyorsanız, hemen sitemizde yer alan CV örneklerine göz atabilirsiniz. Kendi isteğinize göre doldurabilir ve kullanabilirsiniz. CV örneklerini bilgisayarınıza indirebilmeniz de mümkündür.

 Boş CV Örnekleri

İndir İndir İndir

İndir İndir İndir
İndir İndir İndir
İndir İndir İndir
İndir İndir İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir