Öğretmen Özgeçmiş Örnekleri

Öğretmenlik son derece kutsal bir meslek Eğitim Fakültesini bitirmenize az kaldıysa ve özel sektörde çalışma fikriniz var ise sizlerde öğretmen ile alakalı CV modellerine bakmaya başlamalısınız. Öğretmenlik artık özel okullar ya da dershanelerde de aktif bir şekilde yapılıyor.

Hatta özel okul sayısının artması ile birlikte öğretmenler içinde özeller bazen daha cazip olabiliyor. Bu nedenle kesinlikle sizlerde özel sektörü düşünerek hamleler yapabilirsiniz. Öğretmenlik mesleği kutsaldır ve bu kutsal mesleği en iyi şekilde yapmak için kesinlikle etkin bir CV yaratmalısınız.

Bu CV örneklerini de sitemizde bulabilir ve ücretsiz olarak indirerek kendinize özel bir hale de getirebilirsiniz.

Eğitim kariyerinizde sona gelerek mezun olmanız yaklaştı ise, sizlerde diğer insanlar gibi hemen mevcut iş ilanlarına göz atmaya başlarsınız. Öğretmenlik mesleği diğer vasıfsız meslek grupları içerisinde yer almadığı gibi, eğitim ve öğretim kurumlarında öğrencilere istenilen düzeyde bilgi, beceri ve sanat tekniğini öğretebilme yeteneğine sahip olunması gereklidir. Mesleği icra eden kişiler öğretmen olarak değerlendirilmiştir.

Öğretmenlerin Görevleri

Her meslek mensubunun kendisine has yerine getirmesi gereken görevleri mevcuttur. Aynı durum öğretmenler içinde geçerlidir.

Kendilerine verilmiş olan yetki ile sayılan dersleri okutması, okutulan derslerin uygulamalar ve deneyler ile aktarılması, serbest çalışma saatleri içerisinde öğrencilerin gözetlenmesi, verilecek dersler dışında okulun öğretim, eğitim ve yönetim işlerine katılım sağlanması, kanun, yönetmelik ve emirler ile tespiti yapılmış ödevlerin yapılması gibi belirli başlı yerine getirilmesi gereken öğretmenlerin görevleri vardır.

CV Hazırlarken Öğretmenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Her meslek grubunda olduğu gibi Öğretmenler içinde öz geçmiş örnekleri hazırlanması gerekir. Bundan dolayı Öğretmen öz geçmiş örnekleri burada önem arz etmektedir.

  • Kağıt üzerinde kişi öncelikle kendisini net şekilde tanıması gerekir. Standart CV şablonları kullanılarak, içerik bakımından bir çok soruyu yanıtlamış örnekler tercih edilmelidir. Eğer ki CV kurumlara verilecek ise İK sistemine uygun şekilde eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.
  • Fotoğraf önemli olduğu için iş stilini belirtirken kullanılmalıdır. Çünkü özel öğretim kurumları için fiziksel görünüş büyük öneme sahiptir.
  • Kanıtlanabilir ve doğru olan bilgilere yer verilmelidir. Mesela öz geçmişte dans dersleri aldığını söyledikten sonra kendisinden bu konuda gerekli destek istendiğinde düşünmeye geçmemelidir.
  • Kendi güçlü olan yönlerinizi kullanarak, ilgili kuruma ne kadar çok fark yaratabilecek olduğunuzu gösterin. Bu durumun sağlıklı yapılabilmesi içinde özel öğretim kurumları hakkında hangi alanda ihtiyaçları olduğu konusunda bir araştırma yapın.
  • Özel eğitim kurumlarınca düzenlenen, etkinlikler ve yarışmalara göz atın.
  • Başvurulacak branş ile alakalı yetki ve donanım durumunuza bir göz gezdirin.
  • Literatür incelenmesi ile alanda söz konusu olan sorunların nelerden kaynaklandığını ve bu sorunlara karşılık ne gibi çözümler üretebilecek olduğunuzu öğrenerek belirtin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir