Hostes CV Örnekleri

Hosteslik mesleğini genelde uçaklarda ya da otobüslerde görevli olan bayanlar yapmaktadır. Diğer adı ile kabin memuru olarak da bilinen hostesler yolcuların konforunu ve emniyetini sağlamak ile hükümlü görevlidir. Bir uçak içerisinde gerçekleştirilen uçuş haricindeki görevlerin dışındaki her şey neredeyse hostesler tarafından yapılmaktadır. Genel olarak kadınlar tarafından tercih gören bir meslektir.

Uçak yolculuğu gerçekleştirmişseniz, mutlaka sizi kapıda karşılayan hostesler ile karşılaşmışsınızdır. Çünkü yolcuların düzenli bir şekilde yerlerine oturmasını sağlamaktadır. Ancak hava alanlarında iki tip hostes vardır. Bunlardan birisi uçağa binene kadar düzenlemeleri yerine getirdiği gibi, diğeri de uçak içerisinde düzeni sağlamaktadır. Uçak içerisinde yolculuk esnasında yolculara karşı çeşitli servisleri yerine getirir. Ülkenin dört bir yanını gezdiği için kendisi açısından da bir kariyer sahibi olacaktır. Yolculuk esnasında sürekli insanlar ile diyalog halinde olması, onlardan bir şeyleri öğrenebilir. Böylelikle yepyeni deneyimlere sahip olacaktır. Bu yönden değerlendirilmiş olduğunda avantajlı bir meslek olarak görülmektedir.

Mesleki anlamda kariyer sahibi olunması kıdemli uçuş görevlisi ve baş görevli gibi unvanların alır. Çok eğlenceli bir meslek olarak değerlendirilmiş olsa da, aslında zor mesleklerden bir tanesidir. Sürekli pozitif olmak gelen yolculara karşı selam vermek, yolcuların yerine oturmasında kolaylık sağlarken kibar olmak gibi zorunlu halleri vardır. Yolcuların tavrı hangi konumda olursa olsun, gayet sabırlı ve sakin bir şekilde ilgilenmek zorundadır. Her hostes kendi görevinin bilincinde hareket etmesi gerekir.

Günümüz şartlarında hosteslik yapmak isteyen kişiler için personel istihdamı sürekli artış göstermektedir. Sizlerde gerekli pozisyon açığından kendinize çok hızlı ve kolay bir şekilde iş baş vurusu yapabilirsiniz. Her iş başvurusunda olduğu gibi CV hazırlamak şarttır. Sitemizde yer alan hostes CV örnekleri kısmına göz atabilir, kendinize uygun öz geçmişi oluşturabilirsiniz.

Türkiye’de 6 hava yolu şirketi bulunmaktadır. Bu şirketler belirli zaman aralıklarında personel alımı yapmaktadır. Türkiye’nin ve aynı zamanda dünyanın sayılı hava yolu şirketlerinden olan Türk Hava Yolları, kurumsal web sitesi üzerinden personel alımlarını duyurmaktadır. İlgili Türk Hava Yolları başvuru formu dikkatli bir şekilde doldurulması ile iş istihdamı sağlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir