15 Temmuz Gazi Maaşları

15 Temmuz Maaşları Milli İrade ve Demokrasi Zaferi’mizin ikinci yıldönümünü meydanlarda şehitlerimizin ruhunu şad ederek bir araya gelen aziz Türk milleti tarafından idrak edilmektedir. 15 Temmuz günü şehit olan darbecilere karşı göğsünü siper eden, halkın, milletin geleceği için savaşan genç yaşlı herkes geleceğimiz için meydanlarda yerini aldı. Peki 15 Temmuz’da gazi olan kişiler ne kadar maaş alıyor? 15 Temmuz Gazilerinin maaşları ne kadar, hakları neler?

Bu bilgilendirmeden önce günün anlam ve önemini belirten Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bir yazı yayınlayarak ne kadar güçlü durduğumuzu, dış güçlere karşı direnç göstermemiz gerektiğinin altını bir kez daha çizdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün ikinci sene-i devriyesinde devlet olarak şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatanı yüceltmeye bir kez daha söz veriyoruz. Bu vesileyle, o gece tüm dünyaya yiğitlik ve kahramanlık dersi veren tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize hayırlı, uzun ömürler diliyoruz.

15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında 2 bin 703 kişinin gazi olduğunu ve bunlara gaziler derecesine göre 2 bin 579 ila 3 bin 658 lira arasında maaş bağlandığını açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir