Çeko Mezunları Maaşları

Çeko Mezunları Maaşları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü olarak bilinmektedir. Pratik olarak Çeko kısaltması kullanılır. Peki üniversiteden mezun olan çeko mezunları ne kadar maaş alıyor? Çeko maaşları ne kadar? Görev ve iş tanımını açıklayacağımız en önemlisi de alınan maaşları yazacağımız bu yazı dizisini okuyup, yorumlamanızı rica ederiz.

İşçi-işveren ilişkileri, sosyal güvenlik, servet ve gelir politikaları ve uluslararası planda sosyal politika konularında eğitim yapılır. Ekonomi ve sosyolojiye karşı ilgili, ikna gücüne sahip ve insan ilişkilerinde sabırlı ve başarılı olunmalıdır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yurtdışı ve yurtiçi ünitelerinde, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi sosyal kuruluşlarda, müfettiş veya uzman olarak Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve özel işletmelerin endüstriyel ilişkiler ve sosyal işler bölümlerinin yöneticilik ve danışmanlık hizmetlerinde çalışılabilir. Ayrıca iktisat ve işletme mezunlarının çalışabilecekleri öteki alanlarda da görev alınabilir.
ALES ve YDS sınavında yeteri puanı aldıkları takdirde araştırma görevlisi olarak başlayıp eğitim hayatlarına öğretici olarak devam edebilirler. Araştırma görevlisi olarak devam eden arkadaşlarımızın maaşları 3500 TL den başlayıp ünvanlarına göre artarak devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir