CV Örnekleri

İş hayatına başlamak isteyen insanlar için öncelikli olarak doğru bir şekilde CV oluşturmak gerekir. Doğru işi bulmak ya da istediğiniz iş için kabul alabilmek için kesinlikle doğru CV ile yola çıkmalısınız.

İnsanların sizi tanıması ve işe almaları için onlara gerekli bilgileri ve istediklerini sunmanız gerekir. Doğru bir CV oluşturursanız bu kesinlikle gerçek olacak ve sizlerde istediğiniz işlerde çalışacaksınız. Bu nedenle sitemiz sizlere ücretsiz olarak CV örnekleri sunuyor. Tamamen ücretsiz olarak sitemizden indirebilirsiniz.

Renkli ya da daha basit türdeki CV örneklerini indirebilir ve sizlerde kendinize göre düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman ücretsiz olarak tüm CV örneklerini indirebilirsiniz

CV tanımı; kısaca bahsetmek gerekir ise, kendinizi en iyi ve net şekilde anlatmanızı sağlayacak form olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu form üzerinde kişisel bilgiler, eğitim bilgileri, alınan kurslar ve daha önceki çalıştığınız iş yerleri hakkında önemli referanslar yer almaktadır.

Etkili bir CV hazırlanması için en az 1-2 saatinizi ayırmanız gerekmektedir. Hazırlanan her CV birden fazla iş yerindeki iş alımları için yeterli olmadığını da unutmamak gerekir. Çünkü baş vurulan pozisyona uygun olması şarttır.

CV örnekleri kendi içerisinde basit ve kapsamlı olarak iki şekilde
değerlendirilir. Hazırlanan bazı CV’ler sadece kişisel birkaç bilgiden oluşmuşken, kapsamlı CV’ler oldukça fazla geniş bilgiye dayalıdır.

Basit CV Örneği

Basit CV hazırlığı yapmak istiyorsanız, gerekli olacak birkaç bilgiden sizlere bahsedeceğiz.

  • Kişisel bilgiler,
  • İletişim bilgileri,
  • Eğitim durumu,
  • Referanslarınızdan meydana gelmektedir.

Bu tarzda hazırlanan bir CV genel olarak devlet kurumlarına verilmektedir. Fakat ciddi bir şirket ile çalışma gerçekleştirecekseniz, bunlardan daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır.

Kapsamlı CV Örnegi

Kapsamlı CV açısından etkili bir CV hazırlamak için fazla bilgiye ihtiyaç duyulacaktır. Bundan dolayı da hazırlığını yapmak en az 2-3 saatinizi almış olur. Kapsamlı bir CV içerisinde kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, ilk okul bilgileri, orta okul bilgileri, üniversite bilgileri, doktora varsa yüksek lisans bilgileri, alınan kurs ve eğitimler, yabancı dil bilgisi, daha önceki çalışma gösterilen yerler, iş tecrübeleri hakkında açıklamalar, detaylı bir referans dökümü, özel sevkler ve sıralı öz geçmiş bilgileri detaylar yer almaktadır.
Tüm bu detayların yanı sıra özel durumlarda bu CV’ler içerisinde yer almaktadır. Mesela alınan bir başarı sertifikası kapsamlı CV içerisinde bulundurulmalıdır. Çünkü diğer işe başvuranlar arasından sizi daha çok avantajlı bir duruma çekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir