Paramedik Görevlisi Maaşları

Paramedik görevlisi maaşları sağlık personeli olarak bilinmektedirler. Ambulans içerisinde ilk acil müdahale ekibi içerisinde de yer alırlar. Genellikle bu sektörde 24 saat full çalışma süreleri bulunur. Ancak izin günleri 2 veya 3 tam gün olarak verilir. Paramedik görevi hastane öncesi acil bakım, hastalanma, kaza geçirme gibi bir olayla başlar, hastaneye nakil esnasında (ambulansta) devam eder ve tıbbi olanaklara sahip bir yere nakledildikten sonra biter.

paramedik maaşları

Paramedik; 112 istasyonunda Doktor yoksa ekip amiridir. Ama paramedikler doktorun alternatifi değil. İkisi farklı alanlarda çalışmak üzere eğitim alırlar. Ülkemizde hekim bulunmayan tüm acil yardım ambulanslarında paramedik bulunması zorunludur.

Paramedik; Ambulans sürme ve ambulansta bulunan bütün malzemelerı kullanma becerisine sahip kişilerdir. Peki paramedik görevlisi maaşları ne kadar? paramedik sağlık ekibi maaşı, paramedik maaşları yeni başlayanlar için 2200 lira olarak ön görülüyor. Tecrübe ve yıla göre bu maaş artış göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir