Avukat CV Örnekleri

Hayatımızda bazı meslekleri edinebilmek için gerekli eğitiminin alınarak belge sahibi olmak gerekir. Avukatlık mesleği de bu iş alanlarından bir tanesidir. Hemen hemen her insanın olmayı istediği ve imrenerek baktığı bir meslektir.

Avukat, insanların birbirleriyle olan anlaşmazlıklarda orta yolun bulunmasında ve devlet devletle ilgili olan anlaşmazlıklarda da hukuki sürecin başlatılmasında yetkili bir kişidir. Aynı zamanda bireysel kişilerin her türlü savunma görevini de yürütmektedir.

Avukatlar, bireysel açıdan savunacağı kişinin savunmasını yapmayı kabul etmesinden önce ilgili konuyu dinleyerek, mevcut dava dosyası var ise incelemede bulunur. Müvekkiline faydalı olabileceğini düşündüğü zaman, savunmayı kabul edecektir. Dava dosyasındaki savunmasını yüksek mahkemelerin daha önceki emsal teşkil eden kararlarına göre düzenler. Tüm dayanakları göz önünde bulundurur. Mahkemelere çeşitli davaları açmış olduğu gibi, müvekkili lehinde ya da aleyhinde açılacak olan davalara da katılım gerçekleştirir. Dava hakkında geniş kapsamlı araştırmalarını ve incelemelerini yapmaktadır. Dava ile ilgili tanıklar bulur. Bunların mahkeme heyeti tarafından dinlenmesini sağlar. Her açılan davanın müvekkili lehine sonuçlanması için, önceden yazılı şekilde savunmalarını mahkeme heyetine sunar ve ayrıca mahkeme salonunda savunmasını sözlü şekilde de ifade eder. Mahkemenin müvekkili aleyhinde verileceği bir karar sonrasında bir üst mahkemeye sunmak üzere dosyasını hazır bir şekilde yanında bulundurur. Yeni çıkan yayın ve kanunları yakından takip ederek, müvekkili talep etmesi durumunda yorumlar. İcra dosyalarının takiplerini gerçekleştirir.

Tüm bu sayılan görevler dahilinde kendisini geliştirmiş olan avukatlar, tecrübeli sıfatı ile insanlar arasında lanse edilmektedir. Aynı zamanda bir şirket kendisine avukat tutacağı zaman gerekli tecrübeye sahip olup olunmadığını mutlaka gözetecektir.

Her meslekte olduğu gibi avukatlarda iş başvurusunda bulunacakları şirketlere CV hazırlamak zorundadır. Çünkü iş veren bu CV üzerinden avukat hakkında gerekli bilgiye sahip olacak ve buna göre karar verecektir. Sizlerde sitemizde yer alan Hazır CV örneklerine bakarak kendinize uygun bir CV hazırlığı yapabilirsiniz. Gerekli net cevapları örnekler üzerinde verdiğiniz sürece işe alınmada başarılı olmanız kaçınılmaz hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir