Barmen CV Örnekleri

Turizm ve hizmet sektöründe daima önemli bir iş alanı olan barmenlik, barlarda alkollü ya da alkolsüz içeceklerin servis edilmesinde çalışmakta olan kişilere verilen isimdir.

İş yerinde bulunan bar ekipmanlarının temizliği ve eksik olan ürünlerin tespit edilmesiyle de her zaman barmen sorumlu olmuştur. Birebir şekilde müşteriler ile diyalog kurmasından dolayı, otel ya da restoranlardaki bar bölgelerinde çalışan kişilerin pozitif bir enerjiye sahip olunmasına dikkat edilir. Güler yüzlü, yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek ve esnek çalışma saatlerine uyumlu olabilen kişilerin çalışması tercih edilir. Diğer aranan nitelikler ise bazı otellerde İngilizce gibi yabancı dillerin konuşulmasına dikkat edildiği gibi, daha önceden iş tecrübesi olan ve hızlı hareket edebilen kişiler üzerinden değerlendirme yapılır. Bu konuda kendinizi uzman olarak görüyorsanız, hemen bulunduğunuz şehirdeki iş ilanlarına başvuruda bulunarak çalışmanızı sağlayabilirsiniz. Eğer ki yaşadığınız şehirde bu şekilde bir işe uygun ilana rastlayamamış iseniz, farklı şehirlerde çalışmanın sizin için sakıncası yok ise bu ilanları da değerlendirebilirsiniz. Çünkü tatil yerlerinde bulunan oteller çalıştıracakları elemanların konaklamasına da imkan sağlamaktadır.

Barmenlerin içerisinde kokteyl adı verilen aperatif içeceklerin hazırlanmasında ustalaşmış kişilerde vardır. Alkol, meyve suyu, likör, süt ve farklı karışımlar ile elde edilen içecekte ustalaşmıştır. Kokteyl bardak içerisine dökülmesinin öncesinde ”şeykır” adı verilen bir kap içerisinde sallanarak karışımı sağlanır. Samimi bir ortama sahip olan barlar içerisindeki müşteriler içkilerini ayakta ya da yüksek bir tabure üzerinde oturmasıyla yudumlar. Bu tarz mekanlar içerisinde az miktarda personel çalışmış olsa da, yüksek ücrete tabi şekilde maaşlarını alırlar. Barmenlik yapmak lokantadaki garson ile arasında daha çok fark vardır. Çünkü barmenlik garsonluğa göre daha eğlenceli bir iştir. Barmen bir garson gibi fazla gezinmeye ihtiyaç duymadığı için müşteriyle direkt olarak göz teması kurup devamlı kendisi ilgilenir.

Barmen içeceklerin hazırlamasına yardımcı olan erkek personele verilen isimdir. Eğer ki bir bayan personel çalıştırılacak ise barmaid adı verilmektedir.

Sitemizde mesleklere göre hazırlanmış CV örnekleri bulunmaktadır. Sizde içinden kendinize uygun olanı seçerek CV hazırlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir