CV İndir

CV indir adı altında her iş pozisyonuna uygun olacak boş öz geçmiş örnekleri sizlere sunulmuştur.

Hayatınızda öğrencilik dönemi tamamlandıktan sonra artık iş hayatı başlayacaktır. Bunun içinde kendinize uygun alanda bir iş bulmak gerekmektedir. Gelişme gösteren dünyada her geçen gün nüfus artmasından dolayı istenilen pozisyonda hemen iş bulmak öyle sanıldığı kadarda kolay olmamaktadır. İşte burada CV diğer adıyla öz geçmiş önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Her iş veren personel alımı gerçekleştireceği sırada başvuruları değerlendirecektir. Çünkü aranılan pozisyona birden fazla kişi başvurmuş olur. Sizinle birlikte diğer başvuranlar arasında daha şanslı bir konuma gelebilmeniz için etkili bir CV oluşturmalısınız. CV hazırlayacağınız sırada nasıl hazırlanacağı konusunda bir fikriniz yok ise, sitemizde bulunan örneklerden indirebilirsiniz. 

Öz geçmiş hazırlarken dingin ruh halinde olmaya özen gösterin

İnsanın ruh halinin önemi CV hazırlandığı sırada büyük rol teşkil etmektedir. Çünkü tam manasıyla hazırlanacak öz geçmişe kendinizi vermelisiniz. Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve en ince ayrıntısına kadar düzenlemelisiniz. Sadece kişisel bilgilerin yazılması yeterli olmadığı gibi, eğitim bilgileriniz, daha önce çalıştığınız alanlarda mevcut deneyimlerinizi yazmanız size daima fayda getirecektir.

Ancak çalıştığınız fakat kötü bir şekilde ayrılmış olduğunuz iş yerini belirtmemenizde faydanızadır. Aldığınız eğitimler ile ilgili olan varsa sertifikaları da belirtin. Fakat burada mesleki pozisyona uygun olup olmadığını kontrol edin. Sizden bilgisayar eğitimi ile ilgili deneyimler isteniyor ise, ahçılık hakkında alınan sertifikanızı göstermeniz faydanıza olmadığı gibi gereksiz işgal edecektir. Hobilerinizi de belirtirken dikkatli olmalısınız. Tehlikeli sporlardan hoşlanıyorsanız, CV’de bunu belirtmeniz aleyhinize olabilir. Çünkü iş verenler genelde çok fazla sosyal olmayan kişiler arasından tercihlerini yapmaktadır.

Sizden siyaset ya da farklı bir dernek kurum ve kuruluşlara üye olup olmadığınız öz geçmişinizde sorulabilir. Burada kendi siyasi görüşünüzü belirtmemelisiniz. İş verenin farklı bir siyasi görüşe sahip olması sizin için pekte iyi olmayacak sonuçları doğurur. Yani öz geçmiş hazırlanırken her detayın ayrı bir önemi vardır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak doldurmaya dikkat etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir