Doktor Özgeçmiş Örnekleri

Latince anlamı bakımından öğretmen olan doktor, sadece doktorluk mesleğini yürüten kişilerde Unvan olarak kullanılmaktadır. Ancak günümüze baktığımızda genelde tıp doktoru olarak kullanılıyor. Aslına bakılacak olur ise doktor kelimesinden daha çok hekim kelimesinin kullanılması daha doğru olacaktır.

Doktor yerine hekim kelimesini kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Doktorluk için özgeçmiş örnekleri internet ortamında sık sık aranıyor. Sizlere sitemizde tamamen ücretsiz olarak bunları sunmaktayız.  Doktorlukta bir meslek ve doktorların tamamı devlet hastanelerinde devlet memuru olarak görev yapmıyorlar.

Özel hastanelerin sayısının artması nedeniyle doktorlar da CV doldurma gereksinimi duyuyorlar. Bu nedenle 2020 yılı şartlarında renkli CV örneklerini her zaman sitemiz üzerinde bulabilir ve indirebilirsiniz.

Doktor ilk olarak insanlardaki sağlık durumunun korunmasına, olası hastalıkların ve sakatlıkların tedavi edilmesini sağlamak ile hükümlüdür. Kişinin sağlığına kavuşabilmesi için gerekli araştırmaları yapan kişidir. Her ne kadar doktorlar insanların sağlık durumlarını iyileştirmek adına çalışmalarını gerçekleştirmiş olsalar da, yeni hastalıklar ve ilaçlar araştırılmasına kadar geniş bir mesleki yelpazeye sahiptir.

Doktor Olmanın Zorlukları

Doktor olmak diğer alanlardaki mesleklere göre oldukça zorludur. Diğer meslek gruplarında 4 yıllık bir eğitim yeterli gelirken, doktor olabilmek için en az 6 yıllık bir eğitim alınması gerekmektedir. Gerçekleştirilen eğitim hayatı sonrasında ilk olarak pratisyen olarak mesleğe adım atarlar. Bazı tıp fakültelerinde zorunlu kılınan hazırlık eğitimleri mevcuttur. Gerçekleştirilen bu eğitim ile birlikte süre 7 yıla uzamaktadır. Fakülteden mezun olduktan sonra her pratisyen mutlaka devlete hizmet etme zorunluluğundadır. Bundan dolayı da devlet tarafından aile sağlığı merkezleri, devlet hastanelerindeki acil servisler ve 112 acil servis pratisyeni olarak çalışmaya başlarlar. Gerekli devlet hükümlülükleri sağlanmasından sonra diplomalarını almaya hak kazanırlar. Aksi bir durumda diploma alabilmeleri mümkün değildir.

Doktor Cv Doldurur Mu?

Doktorlukta bir meslek olarak değerlendirileceği için gerekli iş başvurularında CV doldurulma zorunluluğu vardır. Doğru bir öz geçmişe sahip olan doktorlar, özel hastanelerde diplomaları ile çalışmaya başlayabilirler. Her hastane kendisine özel özgeçmiş üzerinde bazı kriterlere dikkat eder. Ancak hepsinin ortak nokta görüşü olarak bir doktorun bazı kriterleri de sağlaması gereklidir. Bunlardan bahsedecek olur isek; bir doktor daima güler yüzlü olmalı, net konuşmalar yapmalı, dürüst olmalı, temiz ve bakımlı giyinmeli, yardımsever ve deneyim sahibi olması gerekir. Her meslekte bunlar önemli gibi görünüyor olsa da, doktorluk mesleği için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Doktor özgeçmiş örnekleri açısından pek detaylı bir CV hazırlanmasına gerek yoktur. Sadece mezun olunan okul ve daha önceki iş deneyimleri belirtilmelidir. Doktorların en büyük avantajı diğer meslek gruplarına göre ilk deneyimini yapmış olmasıdır. Bu kendisine her zaman avantaj sağlar.

Doktor Cv Örneği 1 İndir

Doktor Cv Örneği 2 İndir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir