Bankacı CV Örnekleri

İş akışının yoğun şekilde yaşandığı sektörlerden biriside bankacılıktır. Bankacılık sektöründe çalışmaya başlayan kişiler daha hızlı şekilde yükselme şansına sahiptir. Böylelikle bir başka bankada daha çabuk iş bulma imkanına sahip olurlar. Tabi ki işe giriş sırasında bir takım mülakattan çalışanlar geçirilmektedir. Bu mülakat bazı bankalar tarafından online sınav ya da online mutabakat olarak yapılabilmektedir. Böylelikle burada bilgi seviyeniz ölçülmüş olur.

Türkiye’de beyaz yakalı istihdama örnek olarak gösterilecek bankacılık sektörü, genellikle üniversitelerin bölümleri fark etmeksizin işe yeni personeller dahil ediyor. Genel olarak deneyim şartı aranmaksızın, yetiştirilmek üzere personel alımlarını gerçekleştiği sektörde yine bankacılık sektörü gelmektedir. Sadece üniversitede ilgili bölümden mezun olmuş kişiler gişe görevlisi, müşteri temsilcisi ve banko asistanı gibi görevleri alabiliyor.

Bankacılık, finans ve sigorta gibi sektörlerde çalışanlardan daima kurumsal kimliğe uygun olacak kıyafet seçimi yapması beklenir. Bundan dolayı bankacılık sektöründe bir iş başvurusunda bulunulacak ise, çalışanların mutlak suretle CV üzerinde bulunduracağı fotoğrafta dikkatli olması gerekir. Kurumsal kimliğe uygun olacak fotoğraflar iş alımının değerlendirilmesinde avantaj sağlamaktadır.

Başarılı bir öz geçmişe sahipseniz bankacılık sektöründe daima ayrıcalığınız olacaktır. Bundan dolayı sizlerde profesyonel CV hazırlama konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.

CV hazırlamak için sitemizdeki örneklere göz atarak kendinize rehber edinebilirsiniz. Bankacı CV örneğini inceledikten sonra kendinize özel bir CV hazırlama imkanı yaratabilirsiniz.

CV hazırlanışı sırasında ad-soyad, adres bilgisi, kişisel bilgiler, eğitim bilgileri, iş tecrübeler, yabancı dil, hobiler ve referanslar kısmı olarak sıranın takip edilmesi önemlidir.

Aşağıda hazırlamış olduğumuz CV örneğinden faydalanarak sizde kendinize Profesyonel CV hazırlayabilirsiniz.

Ad-Soyad

Örnek sk . No:4321
İzmit/KOCAELİ
cv@cvhazirlama.org
0532 000 00 00

Kişisel Bilgiler:
Doğum Yeri: Muğla
Doğum Tarihi: 31.12.1989
Medeni Durumu: Evli
Ehliyet: A2, C
Sigara: Kullanmıyor

Eğitim Bilgileri:
2012– 2016 – Gazi Üniversitesi – Ekonometri
2008– 2011 – Hacettepe Anadolu Lisesi – Fen Bilimleri

İş Tecrübeleri:
2015 – 2016 – TEB Bankası – Uzman Yardımcısı Stajyer
2016 – 2017 – Garanti Bankası – Stajyer

Yabancı Dil:
İngilizce: Okuma: 5/5 Yazma: 5/5 Konuşma: 5/5

Hobiler:
Tiyatroya gitmek, bulmaca çözmek ve bisiklete binmek

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir